Gençler Avrupa Şampiyonasına Katılacak Sporcu ve Antrenörlerin Dikkatine

25-07-2019 - 11:11 | Görüntülenme Sayısı: 23

Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonası Hazırlık Kampı 12 - 22 Ağustos 2019 tarihleri arasında Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Demirkazık Kamp Eğitim Tesisleri’ nde yapılacaktır. Gençler Avrupa Şampiyonası için Milli Takımda görevlendirilen Antrenörlerimiz ile Sporcularımızın aşağıdaki açıklamaları dikkatle okuyarak pasaport işlemleri ve Milli Takım diğer işlemleri için gerekli evrakları en kısa zamanda hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Kamp yerinde kamp müdürü tarafından kampa giriş kontrol tartısı yapılacaktır. Milli takım kayıtlarında olması gereken sıkletin ağırlığına erişemeyen sporcular kampa kabul edilmeyeceklerdir.

Milli Takım bilgi formunu daha önce doldurmamış olan antrenör ve sporcular aşağıda bulunan bilgi formunu ivedi ve eksiksiz olarak doldurup federasyonumuz info@kickboks.gov.tr olan e-mail adresine ve 0312 311 86 20 numaralı faksına göndermeleri gerekmektedir.

Tüm sporcular, Gençler Avrupa Şampiyonası sporcu kayıtlarının yapıldığı Spordata web sayfasından WAKO faaliyetlerinin bulunduğu sayfadan branş ve sıkletlerini kontrol etmelidirler. Kontrol sonrası Milli Takımda olmanız gereken branşın dışında kayıt olması halinde ivedi olarak federasyonumuza bildirmelisiniz.

Milli Takım Gençler Avrupa Şampiyonası Pasaport Başvurusu için Gerekli Evraklar:

 • 4 adet vesikalık resim ( pasaport için en az bir ay önce çekilmiş olan biometrik resim ),
 • Nüfus Cüzdanı aslı, ( eski tip Nüfus Cüzdanlarının verildiği tarih 10 yılı geçmemeli, fotoğraflı ve yıpranmamış olmalı, yıpranmış olanların yenilenmesi gerekir )
 • Gri, Bordo veya Lacivert pasaport,(Şahsınıza ait pasaport düzenlenmiş yeni veya eski olan pasaportunuzu mutlaka yanınızda getirmelisiniz veya hangi federasyonda adınıza pasaport varsa önceden Kick Boks Federasyonuna bildirmelisiniz. Pasaport başvurusu esnasında diğer pasaportlarınızı yanınızda bulundurup ibraz etmeniz gerekmektedir)
 • Yeşil pasaportu olanların pasaport süreleri 01 Şubat 2020 tarihine kadar geçerli olması zorunludur. Yeterli süresi olamayan yeşil pasaportuna sahip olanlar pasaportlarını yenilemeleri zorunludur. Yeşil pasaportu olanlar gri pasaport başvurusuna gelmelerine gerek yoktur.

18 Yaşından Gün Almamış Olanlar

Noterden;

 • Veli Muvafakat Namesi,

Muvafakat Namede bulunması gereken ibareler: 

Yurtdışına çıkmasına, yurtdışında seyahat etmesine, Kick Boks Uluslararası faaliyetlerindeki müsabakalara katılmasına, yurtdışından Türkiye’ ye dönmesine….

(Veli Muvafakat Namesi,  Anne ve Baba onaylı olmalıdır. Sadece Anne veya sadece Baba dan onaylı Anne ile Baba nüfus cüzdanlarıyla noterden almalıdırlar. Anne ve Baba ayrı ayrı ilde herhangi bir sebeple bulunuyorlarsa her ikisinin de nüfus cüzdanlarıyla bulundukları ilin noterinden düzenlemeleri gerekmektedir)

Anne ve Baba boşandıysa, velayet kimdeyse  sadece o kişi muvafakat name düzenlemelidir. Çocuğun velayetinin kimde olduğunu belirtir mahkeme kararının okunur halde bir kopyasının pasaport başvurusunda yanınızda olmalıdır.)

 • Vekaletname,

(T.C. no: 13291002592 Şahin KOÇAK adına düzenlenecek vekaletnamede; Pasaport başvurusu yapmaya, pasaport başvuru evraklarını teslim etmeye, imzalamaya, pasaport başvuru evraklarını teslim almaya, pasaport harcını ödemeye – iade almaya, pasaportunu teslim almaya… ibarelerinin bulunması gerekmektedir)

Pasaport başvurusuna anne ve babanın (her ikisinin de) gelmesi durumunda, Veli Muvafakat namesi ile Vekaletnameye gerek yoktur.

Pasaport başvuru yeri, başvuru programına göre günü ve saati tarafınıza bildirilecektir.

YUKARIDA BELİRTİLEN EVRAKLARI, PASAPORT BAŞVURUSUNA ÇAĞRILDIĞINIZDA EKSİKSİZ VE TARİF EDİLDİĞİ GİBİ DÜZENLENMİŞ HALDE YANINIZDA BULUNDURMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

Kamp ve Şampiyona esnasında yanınızda olması gerekenler antrenman malzemeleri, müsabaka malzemeleri ve diğer;

ANTRENÖRLER;

 • Kamp Süresini kapsayacak antrenman programı
 • Antrenman için gerekli olan antrenör araç ve gereçleri ( lapa – tekmelik – kronometre vs.)
 • Kamp ve Müsabaka süresini kapsayacak özel eşya ve seyahat eşyalarınız.

SPORCULAR;

 • Antrenman kıyafeti, malzemeleri ve koruyucuları,
 • Kask, Dişlik, El Bandajı, Kogi, Kavallık, Ayakbotu, Point Fighting Dirseklik,
 • Low Kick branşında Ayak Bandajı (yeni kural - ayak bandajı müsabakada zorunludur)
 • Full Contact branşında ayak bandajı tercihlidir.
 • Müsabaka kıyafeti, ( şampiyona için branşınıza göre yedek kıyafetiniz olmalı)
 • Kick Boks lisansı
 • Diş teli olan sporcular diş doktoru tarafından İngilizce yazılmış ‘’ uygulanmış olan diş teli veya teli ile Kick Boks müsabakası yapabilir ‘’ ibaresiyle ıslak imzalı ve mühürlü rapor aslı,

AYRICA,

Her bir sporcu yanında herhangi bir tıbbi malzeme veya ilaç bulunduramaz. Tedavi amaçlı olan ilaç ve tıbbi malzemelerinizi kamp müdürünün onayını alarak yanınıza alabilirsiniz.

Eğer zorunlu olarak veya tedavi amaçlı ilaç kullanmanız gerekirse, kamp müdürüne ilacın adını ve ilaç kutusu resmini gönderip herhangi bir doping maddesi içermediğinden kontrol edildikten sonra kullanmanıza izin verilecektir.

BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.