BAŞKAN'DAN...

20-10-2018  | Görüntülenme Sayısı: 12028

Kayıcı, Kick Boks sporunun Türkiye’de çok geliştiğini söyledi.

Amaçlarının Kick Boksu Türkiye’deki her ilçeye, her mahalleye yaymak olduğunu ifade eden Kayıcı, olimpik ve olimpik olmayan branşlar içerisinde lisanslı sporcu sayısı bakımından dördüncü sırada olduklarını dile getirdi.

Kick Boksta yeni uygulamalara başladıklarını dile getiren Kayıcı, "Turnuvalarda en fazla puan alanlardan milli takım oluşturuyoruz. Bu sayede Gaziantep’ten de iki sporcumuz Dünya Gençler Şampiyonası’na katılacak. Bu da bize Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sporun nasıl geliştiğini gösteriyor." diye konuştu.

Türkiye’nin Kick Boksta dünyada yeri olduğunu vurgulayan Salim Kayıcı, her yıl Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkardıklarına dikkati çekti.

Her yıl Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası düzenlediklerini, bu yıl da 2 bin 300’ün üzerinde rekor başvuruya ulaştıklarını anlatan Kayıcı, 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası’nın kasım ayında Türkiye’de yapılacağını hatırlattı.

Kendisinin hakem kökenli bir başkan olduğunu dile getiren Kayıcı, şunları kaydetti:

"Adalet mülkün temelidir. Biz de onlara öncelikli olarak sporcuun hakkının yenmemesi gerektiğini, görmedikleri hiçbir şeye puan vermemeleri gerektiğini öğretiyoruz. Mavi, kırmızı ve köşeler vardır. Kendi evladınız da olsa kaybettiyse, kaybetmiştir. Hakemlik vicdani meseledir. Bugün de 15 hakem arkadaşımız var. Kazandıkları takdirde göreve başlayacaklar. Gelişim seminerleri düzenlenecek. Lisanslı sporcu sayısından, milli takım sporcusu hatta hakem komite üyelerimize kadar camiamızın yüzde 30’u kadınlardan oluşuyor. Uluslararası hakemlerimiz de var. Çok başarılılar. Bu da onların bu işi yapabileceğini gösteriyor. Onlarla çalışmak gurur kaynağı."