Önemli Duyuru

06-03-2023  | Görüntülenme Sayısı: 6552

06.02.2023 tarihinde, Kahramanmaraş merkezli ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle yurtiçinde yapılacak tüm ulusal ve uluslararası spor faaliyetleri ile uluslararası kulüp faaliyetlerinin iptal edilmiş ve faaliyetlerin Federasyon imkânları ve yarışma mahallerinin durumu da göz önüne alınmak suretiyle 01 Mart 2023 tarihinden itibaren tekrar başlatılacağı Gençlik ve Spor Bakanlığımızca tekrar başlatılması duyurulmuştur. 2023 yılı Faaliyet takvimimiz Federasyonumuz Web sayfasında güncellenmiştir.

Depremin ilk anında itibaren Federasyonumuzca Camiamıza duyuru yapılmış ve Antrenör, Sporcu ve Hakemlerimizden oluşan destek ekiplerimiz gerek yardım faaliyetlerinde gerekse sosyal destek faaliyetlerinde illerde ve kendi bölgelerinde destek vermeye devam etmektedirler. Tüm Arkadaşlarımızın AFAD’la koordine olarak veya bireysel şekilde çalışması devam etmektedir. Camiamızca gönderilen yardımlar Federasyonumuz kanalıyla Felaketi yaşayan illerimize gönderilmiştir.

Hep birlikte el ele vererek bu sureci de atlatabilmek adına Spor Kulüplerimize ve Sporcularımıza desteğimiz devam edecektir.

Federasyonumuz Yönetim Kurulu kararı gereğince Afet Bölgesinden ikamet eden Depremzede Sporcularımızın Farklı illerde ve Kulüplerde sportif faaliyetlere katılabilmeleri amacıyla geçici transfer işlemlerinde kolaylık sağlanması ve transferin ücretsiz olarak yapılacağı geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerimize bildirilmiştir.

Bu bölgelerde bulunan depremzede Sporcularımız-Antrenör ve Hakemlerimizin 01.03.2023 tarihinden itibaren;

  1. 2023 yılı Sporcu Lisans vize ücretleri,
  2. 2023 yılı Milli Sporcu Belgesi,
  3. 2023 yılı Uluslararası Akreditasyon Rsportz ücretleri
  4. 2023 yılı sporcu Renkli Kuşak sınavı Ücretleri,
  5. 2023 yılı Vizesini yaptırmayan Antrenör ve Hakem 2023 yılı vize ücretleri,

31 Aralık 2023 tarihine kadar Bütçe imkanları doğrultusunda Federasyonumuzca karşılanacaktır.

Deprem bölgesinde faaliyetlerini sürdüremeyecek/kulübü zarar gören/ kapanan veya başka illerimize taşınmak zorunda kalan tüm Spor Kulüplerimizin; Sporcu,Antrenör,Hakem İsim listelerini durumlarını belirtir dilekçe ile Federasyonumuza göndermelerini rica ederim.

Bilgilerinize rica ederim.

 

Salim Kayıcı

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı

Wako Dünya ve Avrupa Kick Boks Federasyonu As Başkanı

Uluslararası Akdeniz Kick Boks Federasyonu  Başkanı